BIP
 Dane adresowe
 Dni i godziny otwarcia
 Kierownictwo poradni
 Podstawy prawne
 Struktura poradni
 Budżet
 Oferty pracy
 Kontrole
 Redakcja
 Statystyki































































































































































































































Opracowany w oparciu o:

- Ustawę o systemie oświaty z dnia 7 września 1991r. (Dz. U z 1991 r. Nr 95, poz. 425, Dz. U. z 1996r. Nr 67, poz. 329 i Nr 106, poz. 496, z 1997 r. Nr 28, poz. 153 i Nr 141, poz. 943 z 1998 r. Nr 117, poz. 759 i Nr 162, poz. 1126 oraz z 2000 r. Nr 12, poz. 239, Nr 48, poz. 550, Nr 104, poz. 1104, Nr 120, poz. 1268 i Nr 122, poz. 1320),
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 11 grudnia 2002 r. w sprawie szczegółowych zasad działania publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych i innych poradni specjalistycznych (Dz. U. z 2003 r. Nr 5, poz. 46),
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 7 stycznia 2003 r. w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznym przedszkolu, szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. Nr 11, poz. 114),
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2003r. w sprawie orzekania o potrzebie kształcenia specjalnego lub indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży oraz szczegółowych zasad kierowania do kształcenia specjalnego lub indywidualnego nauczania (Dz. U. z 2003 r. Nr 23, poz. 192),
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 7 marca 2005 r. w sprawie ramowych statutów placówek publicznych (Dz. U. z 2005 r. Nr 52, poz. 466).

§ 1
NAZWA I SIEDZIBA PORADNI ORAZ ORGAN PROWADZĄCY

1.1  Nazwa poradni brzmi:
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Stargardzie.

1.2  Zakres działania Poradni:
Poradnia udziela pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom młodzieży, nauczycielom i rodzicom, placówkom oświatowym z terenu powiatu stargardzkiego.

1.3  Siedziba poradni:
Siedzibą poradni jest budynek przy ul. Plac Majdanek 7a w Stargardzie Szczecińskim.

1.4  Organem prowadzącym poradni jest Starostwo Powiatowe w Stargardzie.

1.5  Organem sprawujący nadzór pedagogiczny jest Zachodniopomorski Kurator Oświaty w Szczecinie.

§ 2
CELE I ZADANIA PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ

2.1  Celem poradni psychologiczno - pedagogicznej jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka
i młodzieży, efektywności uczenia się, pomoc uczniom w dokonywaniu wyboru kierunku kształcenia, zawodu i planowania kariery zawodowej, udzielanie dzieciom i młodzieży i ich rodzicom lub opiekunom, nauczycielom i wychowawcom pomocy psychologicznej i pedagogicznej logopedycznej, terapeutycznej
i rehabilitacyjnej.

2.2  Do zadań poradni należy:
2.3  Realizacja zadań w poradni oparta jest o: 2.4  Poradnia udziela pomocy wszystkim zgłaszającym się osobom (wymienionym w paragrafie 1 punkt 2)

2.5  Korzystanie z pomocy udzielanej przez poradnię jest dobrowolne i nieodpłatne.

2.6  Poradnia opiniuje w sprawach:

Opinie wydaje się na wniosek rodziców.

2.7 Poradnia orzeka o:
§ 3
ORGANAMI PORADNI SĄ:

3.1  Dyrektor poradni.
3.2  Rada Pedagogiczna.
Radę pedagogiczną tworzą pracownicy pedagogiczni poradni.

KOMPETENCJE DYREKTORA: DO KOMPETENCJI RADY PEDAGOGICZNEJ NALEŻY:
3.3 Zasady współdziałania organów poradni określa opracowany i zatwierdzony Regulamin Rady Pedagogicznej i Regulamin Wewnętrzny Placówki.

3.4 Rozstrzygnięcie sporów między organami poradni odbywa się na zasadzie negocjacji w sprawach szczególnych przy współudziale organu prowadzącego lub nadzorującego.

§ 4
ORGANIZACJA PRACY PORADNI

4.1 Poradnią kieruj e dyrektor.

4.2 Poradnia zatrudnia pracowników pedagogicznych, administracyjnych i obsługi.

4.3 Szczegółową organizację działania poradni w danym roku szkolnym określa arkusz organizacji poradni opracowany przez dyrektora z uwzględnieniem planu finansowego. Arkusz organizacji poradni zatwierdza organ prowadzący czyli Starostwo Powiatowe w Stargardzie Szczecińskim. Arkusz organizacji poradni zawiera: liczbę pracowników poradni wraz z osobami zajmującymi stanowiska kierownicze, liczbę innych pracowników, liczbę godzin zajęć finansowanych ze środków przydzielonych przez organ prowadzący oraz teren działania poradni.

4.4 Pracownikami pedagogicznymi poradni są: psychologowie, pedagodzy, logopedzi, terapeuci, rehabilitanci.

4.5 Poradnia zatrudnia lekarza konsultanta.

4.6 Liczbę pracowników pedagogicznych, administracyjnych, i obsługi ustala dyrektor w zależności od potrzeb, a zatwierdza organ prowadzący.

4.7 Poradnia udziela pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom i młodzieży, rodzicom i nauczycielom oraz placówkom znajdującym się na terenie jej działalności, tj.: 4.8 Poradnia czynna jest w ciągu całego roku szkolnego jako placówka, w której nie są przewidziane ferie szkolne z wyjątkiem pięciotygodniowej przerwy wakacyjnej.

§ 5
ZAKRES ZADAŃ PRACOWNIKÓW PORADNI:

5.1 Prawa i obowiązki pracowników pedagogicznych poradni określają przepisy ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karty Nauczyciela (z późniejszymi zmianami).

5.2 Szczegółowe prawa pracowników poradni w Stargardzie Szczecińskim określa Regulamin Rady Pedagogicznej opracowany i zatwierdzony przez radę pedagogiczną.

5.3 Zakres zadań pracowników pedagogicznych podyktowany jest przez cele i zadania poradni, a zawarty w planach rozwoju placówki oraz planach pracy na dany rok szkolny.

5.4 Prawa i obowiązki pozostałych pracowników określone są odrębnymi przepisami wynikającymi z Kodeksu Pracy.

§ 6
ZASADY PROWADZENIA GOSPODARKI FINANSOWEJ

6.1 Poradnia jest jednostką budżetową i prowadzi gospodarkę finansową określoną odrębnymi przepisami.
§ 7
DOKUMENTACJA PORADNI

7.1 Dokumentację poradni stanowią: - alfabetyczny skorowidz dzieci i młodzieży korzystających z pomocy poradni, - dziennik indywidualnych zajęć pracowników poradni, - teczki indywidualne badanych dzieci i młodzieży, - protokoły posiedzeń zespołów orzekających, - rejestr orzeczeń i opinii, - zeszyt rejestracyjny, - księga protokółów rad pedagogicznych, - dzienniki zajęć specjalistycznych z grupą, - zeszyt kontroli zewnętrznej i wewnętrznej, - tygodniowy rozkład zajęć pracowników, - plan rozwoju placówki, - inną dokumentację zgodnie z odrębnymi przepisami.

§ 8
PORADNIA UŻYWA NASTĘPUJĄCEJ PIECZĘCI


PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA, ul. Plac majdanek 7a, 73-110 Stargard, tel. (091) 578 4693, NIP 8541017068

UWAGI KOŃCOWE:
Statut opracowany i zatwierdzony przez Radę Pedagogiczną. Rada Pedagogiczna ma prawo dokonywania zmian w statucie. Poprawki zatwierdzono na Radzie Pedagogicznej w dniu 20 stycznia 2008 r.































     Data ostatniej modyfikacji: 2009-01-25    13:23:00
       Redakcja strony:
       Osoba odpowiedzialna za treść: Urszula Lewtak - dyrektor poradni
       Wprowadził: Jan Osiejuk - informatyk poradni