Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
Strona jest modyfikowana pod kątem dostosowania jej dla osób mających problemy ze wzrokiem. W opracowaniu są wersje o zwiększonym kontraście oraz z wyłączeniem trybu graficznego.
Wyłączenia
Wyłączona jest możliwość fonicznego odsłuchania treści zawartych na stronie Poradni. Trwają prace nad wdrożeniem takiej technologii.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
Deklarację sporządzono dnia:
Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Urszula Lewtak - dyrektor Poradni.
E-mail: dyrektor@poradnia.stargard.pl
Telefon: 915784693
Każdy ma prawo:
zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
Organ nadzorujący: Starostwo Powiatowe w Stargardzie
Adres: Starostwo Powiatowe, ul. Skarbowa 1, 73-110 Stargard.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Stargardzie mieści się na parterze i pierwszym piętrze trzykondygnacyjnego budynku należącego do Starostwa Powiatowego w Stargardzie.
Pomieszczenia Poradni są wynajmowane od administratora budynku, którym jest Bursa Szkolna w Stargardzie. Budynek jest w pełni przystosowany do obsługi osób mających trudności w poruszaniu się. Przy wejściu głównym do Poradni jest podjazd dla osób niepełnosprawnych wraz z poręczami ułatwiającymi wejście do budynku.
Szerokość drzwi wejściowych głównych - drzwi jednodzielne 110 cm w świetle.
Drzwi są przystosowane do korzystania przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Na budynku znajdują się odpowiednie oznaczenia informujące.
Wewnątrz budynku brak jest wind przystosowanych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Przy schodach zamontowane są barierki.
Osoby mające problem z poruszaniem się, które chcą załatwić sprawę w Poradni powinny zgłosić swoją wizytę telefonicznie lub mailowo minimum 3 dni wcześniej, w celu ustalenia konkretnego terminu i godziny wizyty, aby otrzymać pomoc i wsparcie pracownika Poradni.
Na parterze budynku znajduje się toaleta przeznaczona dla osób niepełnosprawnych spełniająca wymogi wynikające z przepisów prawa.
Przed budynkiem znajdują się wydzielone, oznakowane miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.